Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

AMELİYATSIZ ÜST / ALT GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Plazma Enerjisi (Plexr Lazer) ile Kapak Estetiği

 Göz kapağındaki sarkma, torbalanma, kırışıklıkların giderilmesinde ve kaz ayaklarında kullanılır. Ayrıca göz etrafındaki siğil, ben, leke ve yara izlerinin giderilmesinde etkili sonuçlar elde edilebilir.

Plazma Enerjisi (plexr lazer) ile Kapak Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Genel anestezi uygulanmaz.

Kesi yapılmaz, dikiş atılmaz.

Pansuman gerektirmez.

İyileşme süreci kısadır.

Gündelik hayata dönüş kısadır.

Tedavi Yöntemi Nasıldır?

Ameliyatsız göz kapağı tedavisinde (Plexr Lazer) hastanede kalma gereksinimi bulunmamakta, dikiş izi ya da kanama olasılığı mümkün olmamaktadır.

Hastaya anestezik etkisi bulunan krem ilgili bölge uyuşturulur. Eğer gerekli görülürse lokal iğne ile uyuşturma sağlanır. Ardından cihaz yardımıyla lazer atışı gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir kesi uygulanmamakta, dikiş atılmamaktadır. Tedavinin uygulandığı bölgede kabuklanma oluşur. 7-10 gün arasında bu kabuklanma da ortadan kalkar ve yenilenen cilt altı kollagen dokusu ve cilt ortaya çıkar.

Bu süreçte hastanın doktor tarafından verilen ilaçları kullanması ve fondöten ya da güneş kremiyle uygulama bölgesini güneş ışınlarından koruması gerekmektedir. Bu şekilde ileride oluşabilecek istenmeyen izlerin de önüne geçilmekte ve tedavi süreci tamamlanmaktadır.

Tedavi hastanın cilt yapısına ve sorununa bağlı olarak 1-3 seans arasında uygulanabilmektedir.