Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kaş kaldırma ihtiyaca göre ameliyat ile veya da cerrahi işlem gerektirmeyen yöntemlerle yapılabilir.

 Cerrahi yöntemlere kaş askısı, klasik kaş kaldırma ve ‌endoskopik kaş kaldırma; ameliyatsız yöntemlere ise ‌botoks ile kaş kaldırma yapılabilir. 

Klasik kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?

Operasyon bireyin şakak kısmından saçlı deri çıkartılarak bu bölgeyi germe şeklinde yapılır. Diğer bir uygulama alanı da hemen kaş üstünden planlanan ve istenen cilt kısmı çıkarılarak kaş altında bulunan kemik zarına dikilerek kaşa istenilen yükseklik verilebilir.

Kaş askısı yöntemi nasıl yapılır?

Kaş askısı, lokal anestezi altında kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Saç çizgisi ön sınırından açılan küçük bir delik içinden geçirilen bir dikiş ile kaş istenilen pozisyonda asılabilir. Bu yöntemin dezavantajı istenilen etkinin istenilen düzeyde uzun süre kalıcı olamaması, kaşların bir süre sonra eski yerlerine inmesidir.

Botoksla nasıl kaş kaldırılır?

Operasyon kaşın doğal hareketini yapmasını engellemeyecek şekilde küçük dozlarda uygulanır. Operasyon çok kısa süre içinde, 2-10 dakika arasında tamamlanabilir. İşlem sırasında ‌botulinium toksini ince uçlu iğnelerle, önceden belirlenen noktalara kaşın kalkmasını sağlayacak şekilde enjekte edilir. ‌Botoks ile kaş kaldırma uygulamasının etkisi, yapılan işlemden 4-7 gün sonra daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Operasyonun en önemli avantajı işlemden sonra yüzde herhangi bir şekilde yara izi oluşmamasıdır.